Bramy roletowe

AVIS » Bramy » Bramy przemysłowe » Bramy roletowe
 
Stabilna konstrukcja, wykorzystanie najwyższej klasy materiałów, wysoka jakość wykonania oraz szereg zabezpieczeń, zapewnia bezpieczne i komfortowe użytkowanie bram przemysłowych roletowych
Dowiedz się więcej o bramach przemysłowych roletowych i kliknij w link:
Konstrukcja
Dzięki zwartej budowie można ją zamontować niemal w każdym pomieszczeniu. W jej pobliżu mogą pracować inne urządzenia, np.: suwnica, podnośnik.
Bramy montowane są bezpośrednio za otworem, nie zajmują miejsca przed wjazdem, jak również w pomieszczeniu, a do ich zamontowania potrzebne jest nadproże o wysokości min. 540 [mm].
Wszystkie elementy kurtyny bramy wykonane są z aluminium –materiału, którego parametry techniczne oraz odporność na warunki atmosferyczne stanowią zalety nieporównywalne z innymi materiałami. Aretki utrzymując dystans pomiędzy profilami podczas zwijania kurtyny sprawiają, że profile nie rysują się.

 

Kolorystyka

Szeroka gama dostępnych kolorów pozwala na dopasowanie kolorystyczne do nowoczesnych hal i innych budowli. Podstawową grupę stanowi 11 kolorów z palety RAL

Konsole

Ruchomy wał w bramie roletowej w trakcie nawijania kurtyny zmienia swoje położenie względem ściany nadproża, zapewniając w ten sposób utrzymanie kurtyny w linii pionowej. Brak prowadnic posufitowych pozwala na wykorzystanie maksymalnej powierzchni hali. 

Płaszcz bramy

Profil AW 100 lekki aluminiowy profil, wypełniony jest bezfreonową pianką poliuretanową. Konstrukcja profili umożliwia wykonywanie bram do otworów o powierzchni nawet do 48 m2.

przeszklenie

Aby doświetlić ciemne pomieszczenie warto pomyśleć o bramie z profilami przeszklonymi. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić energię elektryczną. Dzięki profilom przeszklonym można również kontrolować teren przed bramą bez konieczności jej otwierania. Możliwość zamontowania przeszklenia podnosi dodatkowo estetykę bramy.

Przepływ powietrza w pomieszczeniu zapewnia utrzymanie odpowiedniej wilgoci. Profile wentylowane, które montowane są w taki sam sposób jak przeszklenia. To naturalna wentylacja, która umożliwia wymiane powietrza wewnątrz pomieszczenia

Automatyka
Komfortową obsługę zapewnia wyposażenie bramy w napęd. Brama roletowa posiada napęd elektryczny w pakiecie. Sterowanie odbywa się za pomocą kasety sterującej, wyłącznika kluczykowego lub zdalnego sterowania pilotem. W przypadku braku zasilania bramę można otworzyć ręcznie za pomocą korby lub przekładni łańcuchowej awaryjnego otwierania zamontowanej na silniku.