Napędy bram garażowych

AVIS » Automatyka » Napędy bram garażowych
 

Montując napęd do bramy garażowej zapewniasz sobie komfort i oszczędność czasu. 

Napędy firmy NICE info...

Napędy firmy BFT info...

Napędy firmy CAME info...

Komfort

Napędy do bram garażowych dostosowane są do różnorodnych rozmiarów, ciężaru, częstotliwości oraz szybkości otwierania bram. Duży wybór produktów oraz dodatkowe akcesoria zapewniają komfort i bezpieczeństwo użytkowania.Są w stanie sprostać najwyższym wymaganiom i zaspokoić indywidualne potrzeby każdego użytkownika. Napędy do bram garażowych gwarantują komfortową i bezawaryjną pracę każdej bramy garażowej.

Fotokomórki

Bezpieczeństwo użytkowania zapewniają fotokomórki montowane w świetle wjazdu do garażu. Dzięki nim mamy pewność, że przypadkowe naciśnięcie pilota nie spowoduje uszkodzenia pojazdu.

Budowa

Typowa konstrukcja napędów bram garażowych składa się z szyny jezdnej oraz głowicy, w której znajduje się silnik oraz centrala sterująca. Ruch transmisyjny odbywa się za pomocą łańcucha lub paska znajdującego się w szynie. Całość podwieszona jest pod sufitem. Każdy napęd ma możliwość awaryjnego wysprzęglenia znajdującego się w standardzie przy napędzie.

Dla przemysłu

Do obiektów przemysłowych i warsztatów ze względu na przeważnie większe gabaryty bram oraz ich częstotliwość użytkowania stosuje się napędy tzw. boczne, nakładane na wał bramy. W zależności od potrzeb dobiera się napędy jedno lub trzyfazowe.

Awaryjne otwieranie

W przypadku gdy nie ma dodatkowego wejścia do garażu, w ktorym zamontowany jest tradycyjny napęd szynowy, należy zastosować tzw. wysprzęglenie awaryjne z zewnątrz. Może to być zespół wkładki i linki, montowany w płaszczu bramy albo linka montowana do zamka zewnętrznego, gdzie wysprzęglamy wtedy napęd ruchem klamki.