Szlabany

AVIS » Szlabany
 

Szlabany to proste urządzenie do zabezpieczenia i kontroli wjazdu stosowane na parkingach czy wjazdach 

Szlabany CAME info...

Szlabany BFT info...

Szlabany NICE info...

 

Budowa

Szlabany elektromechaniczne to najczęściej stosowany typ szlabanów. Głównym jego elementem  jest motoreduktor składający się z silnika zasilanego napięciem 24V zapewniającym szybką i sprawną pracę.  Nowoczesne szlabany elektromechaniczne to idealnie rozwiązanie dla przedsiębiorstw,  zastosowań przemysłowych oraz obiektów publicznych i wspólnot mieszkaniowych .

Bezpieczeństwo

Ważnym elementem użytkowania szlabanów jest ich właściwe oznakowanie i zabezpieczenie miejsca pracy. Jednym z podstawowych akcesorii związanych z bezpieczeństwem jest lampa sygnalizująca pracę szlabanu. Warto też wyposażyć ramię szlabanu w naklejki odblaskowe

Fotokomórki

Szczególnie ważnym urządzeniem współpracującym ze szlabanami są fotokmórki. Często stosuje się podwójne linie, montując czujniki przed i za obrębem szlabanu, zabezpieczając w ten sposób cały obszar pracy ramienia. Uzyskujemy wtedy pełne zabezpieczenie przed przypadkowym uszkodzeniem zarówno pojazdu jak i urządzenia.

Dodatkowe rozwiązania

Dostępne dodatkowe rozwiązania umożliwiają rożnorodne zestawienia wyposażenia w zależności od potrzeb. Jedną z opcji jest dodatkowa firana zabezpieczająca montowana do ramienia czy też przegub stosowany w miejscach ograniczających ruch ramienia.